Vízkőlerakódással sajnos mindennap találkozhatunk, nyugodtan mondhatjuk, hogy ahol víz van, ott vízkő is lesz előbb-utóbb. A vízkő megnehezítheti életünket, ha nem figyelünk oda, és nem kezeljük. Ha elhanyagoljuk, akár az egész lakás falban futó vízvezetékét ki kell cserélni, de az biztos, hogy a háztartásban megtalálható és vízzel találkozó gépek élettartama jelentősen megrövidül, és az nem megoldás, hogy sűrűn vásárolunk mosógépet, mosogatógépet, kávéfőzőt, zuhanyrózsát és még sorolhatnám a berendezéseket. Vannak ugyan áthidaló kezdetleges megoldások, különböző szerek, amik lágyítják a vizet, de ez sem egy olcsó megoldás hosszú távon, ráadásul az ivóvíz, ami a legfontosabb az egészségünk szempontjából, szintén kemény. Léteznek ugyan különböző vízszűrő kancsók, de azok csak bizonyos szennyeződéseket szűrnek ki, a vizet azonban nem képesek meglágyítani. A megoldás mindenképpen a háztartási vízlágyító, ezzel biztosíthatja leghatékonyabban és legjobb ár-érték arányban Ön és családja egészségét, és persze mivel az energiafogyasztás csökken, a pénztárcánkban is több pénz marad.
Mi az a vízlágyítás?
Kezdjük azzal, hogy mi nem számít vízlágyításnak. Ugyanis vannak olyan szerek, eszközök, amik késleltethetik a vízkő lerakódását, ilyenek a polifoszfátok, vagy a a csövek köré szerelt mágnesek vagy elektromos spirálok. Ezek nem tekinthetők állandó és megbízható megoldásnak.
Az ipari vízlágyítás az ioncserélő technológiára alapul, amely csökkenti a víz keménységét. A kemény víz átfolyik a műgyantát tartalmazó ioncserélő oszlopokon, amelyek kivonják illetve lecserélik a víz keménységéért felelős kálcium és magnézium ionokat, vízlágyító ionokra. A gyanta egy idő után lemerül, ilyenkor regenerálás szükséges. A regenerálás során a műgyantát enyhe sóoldat mossa át, amely természetesen sosem találkozik a vízzel, így tökéletes minőségű lágy vizet kapunk. A legtöbben azonban csak akkor szembesülnek ezzel a problémával, amikor kútfúrás alkalmával megérkezik a vízanalitika, vagy csak egyszerűen azt érzékelik, hogy a berendezések egyre jobban vízkövesednek. A vízművek,akik ivóvíz minőségre kötelezettek, kötelesek betartani a törvény által megszabott alsó és felső érték közötti intervallumot, ami elég nagy mozgást engedélyez, hiszen a felső határérték esetében ez igen magas kálcium és magnézium értéket jelent, vagyis kemény vizet. Ezért van szükség a vízlágyító berendezésekre. Sokan összekeverik a lágy vizet a sótalan vízzel, ezt sok szakember is tévesen tudja, és azt kommunikálja, hogy a lágy víz agresszív, és roncsolja a